Pomogliśmy

Astor

Opis – styczeń 2018 r. Przebywał w domu tymczasowym od 13 stycznia 2018 r. Wystąpiła biegunka krwotoczna, należało systematycznie podawać leki, czego starsza opiekunka nie potrafiła zrobić, więc pojechał do lek. Wet. Ewy Majka na ul. Heliotropów 19. Jelita uspokoiły się, jednak okazało się, że opiekunka „zagłodziła” psa i 1 marca ponownie znalazł się  w szpitalu. W chwili obecnej ma nowy dom tymczasowy (bezpłatny) i jest intensywnie leczony z zapalenia płuc!!!
Karmazyn

Opis psa – grudzień 2018 r. Prawie łysy, leczony p. alergii. W chwili obecnej odebrany od opiekunki. Intensywnie szukamy domu docelowego lub tymczasowego. Mimo wszystko bardzo przeżywa opuszczenie tego niezbyt dobrego domu. Bardzo przywiązał się, ale sytuacja podwójnie była trudna, ponieważ sublokator, który wyprowadzał psa, wyprowadza się z tego domu, a opiekunka waży 125 kg i jest osobą niewychodzącą.
Panda

Pobyt szpitalny. W załączeniu stan przed i pooperacyjny. Na rekonwalescencję pojechała do lek. wet. Ewy Majki. Konieczność przebywania w cieple oraz różne czynności  pielęgnacyjne stanu po zabiegu m. in. przepłukiwanie co kilka godzin drenu etc. W załączeniu karta szpitalna w części, którą można udostępnić.
Tytus

Przejęty na ulicy w Zielonce 6 lutego 2018 r. w dramatycznych okolicznościach i przewieziony od razu do lek. Wet. Ewy Majka na Heliotropów 19. Następnego dnia konsultowany u lek. Okulisty Jacka Garncarza i  lek. Wet. Wojciecha Czerwieckiego.

                Oko w zaniku prawdopodobnie po uderzeniu w głowę. Sprawa stara. Dr Czerwiecki stwierdza zaburzenia neueologiczne, jednak daje leki. Dr Majka ściśle stosuje się do zaleceń okulisty i 2x dziennie podaje różne krople do każdego oka oraz leki w związku z zaburzeniami neurologicznymi. Po dwóch tygodniach dr Majka każe zabierać psa, ponieważ jako lekarz nie może patrzeć jak się pies męczy. Dr Czerwiecki nie widzi szansy na wyleczenie. 21 lutego podejmuję decyzję o uśpieniu. Psinkę zaraz potem odwożę do Konika Nowego, gdzie zostaje pochowany.